دست نوشته های یک راننده اتوبوس

دنیائی به نام اسنپ snapImage result for ‫لوگوی تاکسی اسنپ‬‎

به نام یزدان پاک


سلام 


با گسترش تکنولوژی و پیشرفت در عرصه های مختلف ، شاید بتوان به جرات گفت پیشروترین بخش که در سالهای اخیر ، جهشی چشمگیر د اشته ، بخش حمل و نقل بوده ، در زمینه های برون شهری و درون شهری ، با نوسازی ناوگان حمل و نقل و به روز شدن ناوگان حمل و نقل و اعمال سلایق بخش خصوصی و نیاز مبرم به رقابت شاهد تحولات عظیمی در این بخش بوده ایم ، البته باید اعتراف کرد تا حد مطلوب فاصله ای زیاد داریم ، اما رشد در بخش انصافا چشمگیر بوده .

در این مبحث خیلی خلاصه و کلی اشاره ای به ناوگان حمل و نقل درون شهری خواهیم داشت :

هیچگاه فر اموش نخواهیم کرد تاکسی هائی که به دنبال مسافران دربستی از این خیابان به آن خیابان میرفتند و تاکسی ها را به مزایده ای نابرابر بین مسافران میگذاشتند ، گاها ساعتها باید منتظر تاکسی زیر باران و در گرمای سوزان میماندیم !!! با گسترش سیستم حمل و نقل درون شهری و ازدیاد خطوط شرکت واحد بخش اعظمی از این مهم تقریبا از حالت معظل به عادتی دیرینه تبدیل شده بود ، تاکسی های خطی تا پر نمیشدند حرکت نمیکردند ، در برخی شهرستانها هنوز پنج یا شش مسافر مرسوم است ، نشستن بانوان در صندلی های عقب تاکسی ها هنوز معظلی است و دربست گرفتن هم داستانی بنام کرایه ی بالا را به دنبال داشت ، آژانس های تاکسی تلفنی و یا بی سیم ها هم که به خودی خود ،  کتابی صد من را برای شرح ما وقع میطلبیدند  ، تا اینکه فضای مجازی در کشور ما به سبب توجه دولت تدبیر و امید روز به روز بازتر از قبل شد ، مراودات رنگی دیگر گرفت ، به دنبال آن بازار کار اینترنت و فضای مجازی ؛ و امروز شاهد تحولی عظیم که منافعی بیشمار از جمله صرفه جوئی مالی برای خانواده ها را ، به همراه بهرمندی از تکنولوژِی  روز  دارد ، تاکسی های اسنپ موظف به رعایت بسیاری از مواردند که در تاکسی های شهری و آژانسها و امثالهم یا عار بود و یا غیر واجب از جمله ، روشن کردن اجباری کولر ، نظافت ناوگان و راننده ، رسیدگی به شکایات به صورت آنلاین و مستقیم ؛ عدم پرداختهای اضافه و خارج از عرف ، صرفه جوئی در وقت و بهرمندی از امکانات رفاهی ، همه و همه باعث رشد سریع و بارور شدن شعار ما میتوانیم شده است .


در یک کلام اسنپ متشکریم !!!


تا بعد ...


نظرات (3)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نوشته: غلامحسین از [ ایران ]
سلام با تمام محسناتی که درباره اسنپ بر شمردید با توجه به میزان کرایه دریافتی از مسافر ( در برخی موارد نصف کرایه آژانسها ) بعید بنظر میرسد که راننده های شاغل در این نهاد در دراز مدت بتوانند از عهده مخارج استهلاک قطعات و تعمیر و نگهداری خودرو که در کلیه وسایل نقلیه یکسان میباشد برآیند و این نوع موسسات سر پا بمانند.
چهارشنبه 11 مرداد 1396 ساعت 22:45
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام
البته نگاه از این دریچه خود جای بحث دارد و صحیح به نظر میرسد .
آما چون بنده در حال حاضر مشغول به همین کارم و قبلا نیز آژانس کار کرده ام ، مزایای کار در اسنپ را امروز بهتر از آژانس میدانم .
از فردا هم خدا خبر دارد
نوشته: مریم ر از [ ایران ]
سلام
واقعا خیلی خوبه که تکنولوژی باعث رفاه بشه
در مشهد هم سیستم های مشابه اسنپ راه افتاده که اسمشون "تاچ سی" و "چی تکس" هست
خیلی عالیه دیگه در مورد محل رفتن و آمدن و هزینه نیاز به توضیح نداره
شنبه 17 تیر 1396 ساعت 12:13
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
والبته برخی مسائل ، مثل کولر اجباری ، نظافت خودرو ، رفتار رانندگان ، اضافه هزینه های رایج در تاکسی های سطح شهر و ... دیگه در این نوع حمل و نقل جا افتاده و مشکل ساز هموطنان نیست .
نوشته: ملیحه از [ ایران ]
مفید بود
مفق و سلامت باشید
دوشنبه 12 تیر 1396 ساعت 20:35
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام و سپاس از حسن نظرتان
z174d6b9265z23qa29yf21dl.html بیشتر بخوانید:http://www.traffiset.ir/mypages/url/