X
تبلیغات
زولا

دست نوشته های یک راننده اتوبوس

حادثه تلخ واژگونی و تصادف اتوبوس حامل سربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران

 به نام یزدان پاک


سلام

در ابتدا جان باختن ، 20 نفر از سربازان مام وطن را در اثر حادثه ی تصادف اتوبوس ، به همه ی هم میهنان ، بویژه خانواده های داغدارشان تسلیت عرض نموده برای بازمانگان این شیر بچه های مملکتم آرزوی صبر در مصیبت را دارم .


متاسفانه تا اتفاقی پیش میاد ، همه نطقشون گل میکنه و هر کسی به زعم خودش قضیه را با  صدور فرضیه ای شکافته و مشکل را بدون فوت وقت حل میکنه !!!


اما در خصوص این تصادف ، تعابیر مختلفی را در همین چند روز شاهد بودیم ، که اکثرا  جنبه ی تبلیغاتی و گاهی شرکای غم و مواردی سیاسی و تعداد کمی هم واقعی بودند .


در ابتدا گزدیده ی چند خبر :


✅علت حادثه سقوط اتوبوس سربازان به روایت فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران:


✅امیرپوردستان گفت: طی تحقیقات به عمل آمده دلیل بروز حادثه تصادف اتوبوس حامل سربازان ارتش، کهولت سن راننده و فرسودگی اتوبوس بوده است.


✅پوردستان ظهر جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید رجایی شیراز و سربازان حادثه دیده در جمع خبرنگاران گفت: تحقیقات گسترده ای به عمل آمده که نشان از کهولت سن راننده و فرسودگی اتوبوس دارد که این مهمترین دلیل بروز حادثه برای سربازان است.


✅وی در خصوص تردد سربازان این مجموعه نیز گفت: با هماهنگی های انجام شده، جابجایی سربازان ارتش از این به بعد با استفاده از خطوط ریلی انجام می شود که البته برای برخی از مناطق کشور این امکان وجود ندارد اما هماهنگی های لازم را در خصوص امنیت آنها انجام خواهیم داد.


✅امیر پوردستان یادآور شد: تمام هزینه های مصدومین و فوت شدگان این حادثه را ارتش جمهوری اسلامی ایران تقبل کرده و برنامه های مختلفی برای این افراد خواهیم داشت.


✅وی در پاسخ به سوالی مبنی بر دریافت هزینه تردد از سربازان نیز گفت: هزینه جابجایی را نیروی زمینی ارتش به تمامی یگان ها پرداخت کرده است و گرفتن هرگونه وجه از سربازان برای حمل و نقل غیرقانونیمیباشد . مهرو اما اصل موضوع :


مدیر فنیه شرکت مربوطه چگونه صورت حساب برای خودروئی صادر کرده که نقص فنی در ترمز داشته (با علم به این موضوع که نقص در سیستم ترمز آنی بوجود نمی آید )

*{با اشاره به حمل کالای قاچاق (سیگار) و همچنین چند تبعه غیرمجاز خارجی (افغان) در اتوبوس حامل سربازان} یادآور شد: بنابراین احتمال اینکه ظرفیت اتوبوس به لحاظ وزن آن و به خاطر وجود مسافر اضافه، کالای قاچاق بیش از حد مجاز بوده، وجود دارد.

اگر اتوبوس حامل کالای قاچاق و مسافر غیر قانونی بوده ! پلیس در بین مسیر عملا چکاره بوده ، چرا محورهای مواصلاتیه استان فارس مسیر امنی برای قاچاقچیان است !!!

به چه دلیل راننده ای با این سن و سال توسط پلیس راهور و یا سازمان حمل و نقل از کارافتاده و یا بازنشسته نمیشود تا شاهد این عدم توانائی ها نباشیم ؟ مبادی صدور مجوز کار الان کجا هستند ؟


خود بنده بارها عنوان کرده ام توانائی کار با وسایل نقیله  ی عمومی را ندارم !!! کو گوش شنوا !!! واقعا در صورتیکه در یکی از سرویسهائی که من و امثال من عهده دارش هستیم چنین حادثه ای رخ بدهد ، تیتر یک روزنامه های فردای آن روز چه خواهد بود ؟ 

عدم توانائیه راننده در کنترل وسیله ی نقلیه ؟؟؟

پوشش خبری نامناسب !!

اخبار مربوط به فلان شخص در سوریه و لبنان و غزه و بحرین بارها و با الفاظ مختلف از صدا و سیمای بازهم میلی تحت پوشش ویژه قرار میگیرد و خبر سربازان وطن مثل همیشه برای صدا و سیما غریبه ای بیش نیست !!!

در کل تا به کی بعد از وقوع حوادث با توجیهات به ظاهر کارشناسانه و متهم کردن راننده ، سرپوشی بر سیستمهای ناکارد آمد خواهیم گذاشت ؟؟؟؟

همدردیه مردم همیشه مهربان ایران با خانواده های جان باختگان حادثه تصادف

البته قصور و ناکارآمدیه راننده به خودیه خود یکی از عوامل مهم در بروز حادثه ای تلخ شده و اصلا قابل توجیه نیست مخصوصا وقتی میشنویم که راننده و شاگردش برای نجات جان خود از خودرو بیرون پریده و مسافران را به کام مرگ فرستاده اند !! واقعا وجدان کاری و غیرت بعضی از ما کجاست  ؟


و اینجاست که طرح استخدام و گزینش رانندگان مجرب توسط شرکتهای مسافربری که سالهاست مطرح شده و شنونده ای ندارد بیشتر به چشم می آید ، حادثه ی بعدی کی و کجا در کمین چه کسانیست ؟؟؟؟


تا بعد...

نظرات (5)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نامه رو خوندم. اما امیدوارم واقعی باشه نه از این موجهای شبکه ی اجتماعی که بعد از هر واقعه رخ میده و بی مرجع و غیر قابل استناده.
دوشنبه 14 تیر 1395 ساعت 19:00
امتیاز: 0 0
پاسخ:
توی اخبار های گوناگون سایتهای خبری بطور هماهنگی پخش شده ، حالا چند درصد میشه به اصلتش شک داشت ؟؟؟
سلام جناب کمانگیر عریر خوبید؟ رو به راهید ؟ ان شاءالله سلامت کامل برقرار باشه
دوست عزیزمون جناب ایوب به نامه ی دختر راننده ی اتوبوس اشاره کردند من با اجازه متن این نامه رو اینجا کپی می کنم
(مطمئنا اگه راننده ی اتوبوس زنده بود حرفهایی برای گفتن داشت و اینطوری یک طرفه محکوم نمی شد هر چند معلوم نیست صداش به گوش کسی می رسید)

نامه پوران ناظمی دختر راننده اتوبوسی که باعث کشته شدن سربازان شده بود
برای مردی که قربانی گناه دیگران شد
اگر پدرمن بودی ؟؟
همه جا صحبت از این است که تو باعث کشته شدن سربازان وطن شده ای میگویند سرعتت بالا بوده میگویند وقتی اعتراض کردند پرخاش کردی میگویند ومیگویند ومیگویند ...نفرین میکنند فحش میدهند ولعنتت میکنند هیچکس از اینکه کجایی ودر چه حالی سراغی نمیگیرد همه نفرین ولعنت بر تو فرستادند اما هیچکس نپرسید چرا یکمرد 70ساله باید در این سن کار کند ؟؟چرا در حالی که بیشتر همسالانت در پارکها نرمش میکنند تو باید چنین شغل سختی را انتخاب کنی کسی نمیپرسد تو چه مشکلاتی داشتی که هم تو وهم ما قبول کردیم ..نه قبول نه !!مجبور شدیم اجازه بدهیم هنوزهم در سفر باشی تمام کودکی هایم بی تو گذشت. همیشه تو درجاده بودی ومن در کابوسهای شبانه ام تصادف میدیدم. بریدن فرمان، نگرفتن ترمز، دره و واژگونی. در رویاهایم اما میدیدم که برگشته ای از مدرسه میرسم وتو در هال بیحال وخسته در خوابی ...رویا وکابوسهایم باهمه فرق میکرد .. چرا کسی نمیپرسد چرا فریاد کشیدی چرا کسی نمیفهمد مردی در سن تو که شرافتش ،جوانمردی اش ونیازش هنوز در جاده ها سرگردانش کرده اهل خشونت نیست .سرعت شاید، میدانم تو اهل سرعت بودی همیشه مجبور بودی سریع باشی روزها زود میگذشت اگر سرعت نداشتی اجاره خانه وقسط وهزینه درمان مادر.و جهاز خواهرم از تو جلو میزدند ...باید سریع میرفتی تا شاید یکساعت زودتر برسی به دردهایت ...پدر چرا هیچکس به ما تسلیت نگفت ...چرا کسی نگفت این درد وعذاب بیش از تاب وطاقت تو هست..مگر میشود بیادت بیاید و آتش نگیری مگر میشود ؟؟؟بابا همیشه رویایم بود وقتی به خانه میرسم در هال بیحال وخسته خوابیده باشی اما دیشب رویایم فرق میکرد در رویا دیدم تو هم مرده ای و اطرافت را همان سربازانی که همه تورا مسبب مرگشان میدانند گرفته اند تو سرت را باشرمندگی پایین انداخته بودی اما انها دستت را میگیرند میبوسند و میگویند پدر جان چرا تو ؟؟چرا تو شرمنده ای ؟؟تو فقط بدنبال لقمه ای بودی که از دهانت گرفتند ،همانهایی که در 70سالگی بی هیچ بیمه وبازنشستگی رهایت کردند تا وقتی لازم بود گناه خطاهایشان را بر گرده ی تو افکنند ...پدر دستت را میبوسم همان دستی که شاید خطاکار باشد اما گناهکار نیست همان دستهایی که تمام عمر در حسرت دستان من و خواهرم بود .. تا بحال شنیده ای فرزندی برای پدرش آرزوی مرگ بکند ؟؟پدر جبران تمام فداکاریهایت پدرانه هایت خطاهایت و راستی هایت آرزوی مرگت است .. بمیر پدر بمیر تا عذاب این آتش را در دنیایی دیگر دستان مهربان وپسرانه ی همان سربازان خاموش کند .
سخت است ...میفهمید سخت است!!!
پدرم را لعنت نکنید ..
پدرم هم یک قربانی است ...
قربانی ظلم وبیعدالتی !!!
پدر را لعنت نکنید
پوران ناظمی
یکشنبه 13 تیر 1395 ساعت 13:53
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
مریم بانو خیر مقدم ، سرافرازم کردین ، ممنون از زحمتی که متقبل شدین .
نوشته: ایوب از [ ایران ]
✅ نامه پوران ناظمی، دختر راننده اتوبوسی که باعث کشته شدن سربازان شده بود
سه‌شنبه 8 تیر 1395 ساعت 18:12
امتیاز: 0 0
پاسخ:
میخونمش!!!
نوشته: غلامحسین از [ ایران ]
خداوند سربازان وطن را بیامرزد .در قوانین دریانوردی کاپیتان کشتی آخرین نفری است که کشتی حادثه دیده در حال غرق شدن را با انجام احترام به کشتی ترک مینماید همین سنت حسنه بعدا در قوانین هوانوردی گنجانده شد و توسط خلبانان رعایت میشود و بعبارتی وسیله مورد هدایت شخص شرف فرد محسوب میشود و تخطی از آن موجب انفصال مادام العمر کاپیتان و یا خلبان میگردد
جمعه 4 تیر 1395 ساعت 22:31
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
اگر واقعا برای رانند گان حرفه ای میخواستن قانونی برای شیوه ی انجام کار وضع کنند ، حتما یکی از بندهای مهمش همین فرموده ی شما بود .
نوشته: ایوب از [ ایران ]
سلام،واقعا حادثه غم انگیزی است،داشتم سخنان فرمانده ارتش رو میخوندم هر بندش و میشه ایراد گرفت،مثلا بجای اتوبوس از قطار استفاده بشه مگه قطارامون ایمنه؟؟؟یا اینکه کلا تو کشور تا یه حادثه ای نیوفته کسی اهمیتی به چیزی نمیده،وقتی حادثه اتفاق افتاد برای یکی دو ماه نظارت سخت میشه بعدش به حالت سابق برمیگرده
جمعه 4 تیر 1395 ساعت 18:33
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام ، نکته ی ظریفی بود ، بجای اتوبوس قطار !! اولا باید کلا اتوبوس جمع بشه چرا ؟ چون جان انسان را به خطر می اندازه !!!! مگه سرباز یا دانشجو یا فردی عادی جونشون چه فرقی میکنه ؟ مهم اینه که نمیخواهیم ریشه ای درد را علاج کنیم و سالهاست با تزریق مسکنی ، تحملش میکنیم .
z174d6b9265z23qa29yf21dl.html بیشتر بخوانید:http://www.traffiset.ir/mypages/url/