X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دست نوشته های یک راننده اتوبوس

درد دلی دوستانه

به نام یزدان پاک


سلام


همانطوریکه در بخش پروفایل این وبلاگ گفته ام و همچنین بارها در پست های مختلف و به دلایل عدیده از مشکلات رانندگان سخن به میان آمده و بارها در  خصوص امنیت شغلی در حرفه ی رانندگی صحبت شده و دوستان متعددی نیز ابراز همدردی و یا اظهار نظر و لطف و گاها هم منتقد این موضوع بوده اند که خیلی غر میزنم !! 

اما واقعا در این حرفه هیچ امنیتی از هیچ مدلش نیست ، امنیت جانی به واسطه نوع شغل ، امنیت مالی بازهم به دلیل نوع شغل، امنیت اجتماعی که از قضا بازم دلیل ، نوع شغل ، امنیت روانی که دیگه نگو بازهم ،،، شغل!!!

چیزی که زیاد توی این شغل پیدا میشه ! سفرهای متعدد(پیش کشی از طرف دراویش شاغل در این حرفه به کسانی که آرزوشو دارن) سوئ تغذیه ، که هدیه ای از طرف مالکین محترم و علی الخصوص مسئولین رستورانها و کافه های بین راهی ، بابت انتقال و توقف بین راهی و خرید مسافران از این مکانها ، برای رانندگان میباشد ؛دوستان راننده ، قابل شما را نداره !! کلکسیونی از بیماری ها ، که باز هم بدلیل سوئ مدیریت ها و استفاده ی نابجا از توانائیه محدود بدنی ، تقدیم به تمامیه اونهائی که شاهد پیر شدن ما و ما هم شاهد رشد و پولدار شدنشان بودیم . مبارکا باشه !!! استرس که دیگه نگو قابل دوستان را نداره !! احترام میخواهیم چکار مال از ما بهتران !! حالا اگه منتقد هم باشیم که جامون ته ویل ، و کافر فی سبیل اللهیم .

اما بیشترین گلایه از همکاران خودمه ، آقایون و خانومای همکار ، یاداوری میکنم داستان شیرین شیر و خرگوش در کتاب کلیله و دمنه را بخوانید ، این روزها برای خیلی از همکارها پیش آمده و شاهد آن هم مرحوم محمود حاتمی بود (روحش شاد) و حاتمی ها ، چرا در مسائلی که اراده ی جمعی میطلبد ، همگیه رانندگان مثل سرویسهائی که انجام میدن به راهی میریم ولی در هنگام شعار و سخن پراکنی ، کمتر نقالی حریف زبان ما میشود ! راستی چرا ؟؟؟ 

خیلی از رانندگان بدلایل مختلف مدتی از این شغل دور میشوند که موجه ترینش بیماری و بدترینش بیماری های سخت(من جمله خودم) و زمانی که از رو ی اجبار و تامین معاش و یا از روی رغبت و علاقه خواهان برگشت سر کار باشند ، کرسیه صدارت قبلا غصب شده و تو هم بیکاری و باید بنشینی تا شاید کسی از دوستان صدقه سری بخواهد یکی دو سرویس تو را همراه کند و یا دستمال خوش بافت یزدی به دست بگیری و دنبال این مالک و آن مالک باشی تا شاید ترحمی !!!

زمانیکه من ازش صحبت میکنم این روزه ، تا حالا کدامیکی از شما ها دچارش شدین و مزه اش را چشیدین ؟؟ شاید این فکر به ذهن بعضی از دوستان برسه که حالا که خودش درگیر این موضوع شده داره سنگ خودشو به سینه میزنه ، که اگر منصف باشید اینطور نیست و از سال 84 پیگیر امر استخدامیه راننده ها بودم و چه مرارتهائی که نکشیدم ، تعدادی از دوستان هم مطلعند .

اما درگیریه امروز من مهم نیست و آنچه حائز اهمیته : از اداره کار اصفهان تماس گرفتند و خواستند شرح مبسوطی از مشکلات را بگویم که حقیر هم علی رغم اصرارهای فراوان از شما همکاران و عدم رغبت شما سروران در همگامی ! مجبور شدم خودم متنی را دیکته و مسئول محترم اداره ی کار اصفهان یادداشت و قرار بر ارسال به وزارت کار و اعلام نتیجه بعد از تعیین تکلیف شدند .

دوستان تنهام نگذارید داریم به جاهائی که دلمون میخواست میرسیم . یا علی  


تا بعد...

نظرات (3)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
امیدوارم حل بشه.

با رانندگان تریلر و کامیون زیاد مراوده داشتم اما شما اولین راننده ی اتوبوس میان شهری هستید که پای صحبتش نشسته ام. جداً امیدوارم مشکلات حل شود. چنین استرسهایی که گوشه ی ذهن باشد کار سخت می شود.
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 ساعت 13:54
امتیاز: 0 0
نوشته: Birsan از [ ایران ]
سلام
بارها گفته ام و باره دگر میگویم که رانندگی شغل بسیااااار سختییییه.
امیدوارم و دعا میکنم که هر چه زودتر به مشکلاتتون رسیدگی کنند و برای امنیت شغلی این قشر زحمتکش چاره ای بیاندیشند... !
شنبه 18 اردیبهشت 1395 ساعت 20:02
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام به خواهر محترم: کار کردن در هر شرایطی ابزاری نیاز داره ، ما انتظارمون فراهم کردن ابزار با چاشنیه انگیزه هستش .
ممنونم کهمرتب سر میزنی
نوشته: ایوب از [ ایران ]
سلام
رانندگی همونطور که شما فرمودین خیلی شغل سختیه،و برای کساییکه از بیرون میبینن و یا امثال من که علاقه دارن جذاب یا آسون به نظر بیاد،توی هر کاری افراد سودجو یا... وجود داره،من مطمئنم که با پیگیری های شما درخواست هایی که دارید حتما به نتیجه میرسه،امیدوارم زودتر بشه،البته مسلما اگه تعداد بیشتری از همکاراتون همکاری میکردن خیلی سریع انجام میشد
به قول معروف،از شما حرکت از خدا برکت
جمعه 17 اردیبهشت 1395 ساعت 00:02
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام ، ممنون از نظرتون و انشالله به ثمر بشینه !!
z174d6b9265z23qa29yf21dl.html بیشتر بخوانید:http://www.traffiset.ir/mypages/url/